Nasıl Yapılır?

Yandex’e Mail Hesabı Nasıl Yönlendirilir?

YANDEXE MAİL HESABI NASIL YÖNLENDİRİLİR?

Merhabalar,
Bu yazımda yandexe mail hesabı nasıl yönlendirilir (içe aktarılır) resimli olarak anlatacağım. Adımları uygulayarak sizde farklı sunuculardaki e-postalarınızı yandex hesabınızda görebilirsiniz. İşlemleri uygulamak için teknik bilgi bilmenize gerek olmayıp, hesabınız ve şifrenizi biliyorsanız kolaylıkla yapabilirsiniz.

Gelelim e-posta hesabınızı Yandex’e yönlendirme işine;
Öncelikle Yandex Mail hesabınıza giriş yapın.
Daha sonra sağ üst kısımda bulunan Ayarlar bölümündeki Diğer Hesaplardan E-Posta Aktarımı bölümüne tıklayın.

Gmail, Outlook, Mail.ru hesaplarından birini yandexe mail hesabı olarak içe aktarma işlemi yapacaksanız direk tek tuşa ile yönlendirme yapabilirsiniz. Fakat farklı servislerde e-posta hesabı aktaracaksanız alt bölüme farklı servisteki e-posta hesabınızı ve şifrenizi yazın.
Not: epostahesabiniz@siteadi.com şeklinde yazmanız gerekmektedir.

Protokol olarak pop veya imap seçip, port adresleri için pop3(110), imap (993 veya 995) yazılmalıdır. Kullanıcı adı epostahesabiniz@siteadi.com Sunucu mail.siteadiniz.com yazılmalıdır.
Genellikle SSL şifreleme protokolünü kullan seçeneğinin işaretlenmesi kaldırılır. Bu sizin tercihinize kalmış birşey.

Bütün işlemlerimizi tamamladıktan sonra Yandex Periyodik olarak mail hesabınıza gelen yeni e-postaları POP3 veya IMAP protokolüyle çekecektir. E-Posta hesabınızı bu şekilde yönlendirmeniz hem daha güvenilir, hemde SAATLİK E-POSTA GÖNDERİM KOTANIZI KULLANMADAN yönlendirme işlemlerini tamamlayarak avantaj sağlamaktadır. Bu yazımda sizlere yandexe mail hesabı nasıl yönlendirilir resimli şekilde anlatmaya çalıştım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu